GIF: reklama leków "Rp" niezgodna z prawem

PRAWO

Autor: GIF/rynekaptek.pl   09-01-2017, 11:58

GIF: reklama leków "Rp" niezgodna z prawem Jak wskazuje GIF, reklama leków "Rp" za pośrednictwem Internetu narusza prawo farmaceutyczne

GIF podjął decyzję o wstrzymaniu reklam dla Dicortineffu i Biodacyny, podmiot odpowiedzialny: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. Zdaniem Inspektoratu, spółka naruszyła przepis, który zabrania kierowania do publicznej wiadomości reklamy leku wydawanego wyłącznie na podstawie recepty.

Jak wskazał pełnomocnik spółki, serwis zawiera również reklamy produktów leczniczych, w tym Dicortineff i Biodacynę ophthalmicum 0,3 %.

Pełnomocnik podkreślił, że serwis przeznaczony jest dla tzw. „profesjonalistów”, czyli osób uprawnionych do wystawiania recept oraz osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

„Dostęp do serwisu został oznaczony jaki zawierający treści skierowane do osób uprawnionych oraz zabezpieczony przed dostępem innych niż osoby uprawnione".

GIF po zapoznaniu się w wyjaśnieniami, nie podzielił stanowiska strony, uznając, że reklama wizualna leków Dicortineff i Biodacyna ophthalmicum 0,3 % narusza przepis, który zabrania kierowania do publicznej wiadomości reklamy produktu leczniczego wydawanego wyłącznie na podstawie recepty.

Więcej: https://www.gif.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH