GIF zareagował, a teraz zapłaci koszty postępowania sądowego

PRAWO

Autor: LJ, echodnia.eu/ rynekaptek.pl   20-05-2016, 12:22

GIF zareagował, a teraz zapłaci koszty postępowania sądowego

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił nakaz zapłaty 20 tys. zł kary, którą nałożył Główny Inspektor Farmaceutyczny na Fundację Jana Pawła II. Chodzi o akcję rozdawania darmowych kuponów na leki pod jedną z aptek.

Początek całej sprawy sięga 2014 roku, kiedy to kandydat na burmistrza Pionek (woj. świętokrzyskie), Bartosz Saniewski, rozdawał emerytom przed apteką darmowe 100-złotowe kupony na leki. 

Urzędnicy inspekcji farmaceutycznej uznali, że w wyniku przeprowadzonej akcji prawdopodobnie wzrosła znajomość apteki wśród mieszkańców Pionek i uznali akcję za niedozwoloną reklamę apteki.

Inspekcja nałożyła na Fundację karę w wysokości 20 tys. zł. Bartosz Saniewski nie zamierzał płacić i zapowiedział odwołanie się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Sąd orzekł, że akcja była poniekąd reklamą apteki, ale przede wszystkim była to akcja charytatywna przeprowadzona jednorazowo przez fundację nie prowadzącą działalności gospodarczej - informuje Echo Dnia.

Sąd uznał karę za niewspółmiernie wysoką. Zasądził też trzy tysiące złotych dla Fundacji od GIF tytułem zwrotu kosztów postępowania.

 
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH