GIS o planach powołania Urzędu Zdrowia Publicznego

PRAWO

Autor: Rzeczpospolita/rynekaptek.pl   17-02-2017, 11:44

GIS o planach powołania Urzędu Zdrowia Publicznego GIS wyjaśnia jaką rolę powinien pełnić w Urzędzie Zdrowia Publicznego

Dr Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny w rozmowie z Rzeczpospolitą podkreśla, że GIS zajmuje się profilaktyką, od promocji szczepień po walkę z dopalaczami. Od lat na szczeblu centralnym pełni funkcję urzędu zdrowia publicznego.

Posobkiewicz podkreśla, że lokalnie rolę urzędu zdrowia publicznego pełni 16 wojewódzkich i 318 powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. W jego ocenie pozostałe podmioty zajmujące się zdrowiem publicznym nie działają tak szeroko, dlatego logiczne więc wydaje się, że przyszła struktura urzędu musi się oprzeć na inspekcji sanitarnej - pisze Rzeczpospolita.

Główny Inspektor Sanitarny zaznacza również, że zadania Państwowej Inspekcji Sanitarnej rozpoczynają się od badania wody, bezpieczeństwa żywienia i żywności, zabezpieczenia przed chorobami zakaźnymi przez program szczepień ochronnych, po promocję zdrowia i higieny środowiska, medycynę pracy, a także ochronę przed szkodliwymi substancjami w tym dopalaczami.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH