IG FARMACJA POLSKA: „nie” wobec kolejnych obowiązkowych raportów

PRAWO

Autor: IG FP, ms/ rynekaptek.pl   04-02-2015, 10:01

IG FARMACJA POLSKA: „nie” wobec kolejnych obowiązkowych raportów

Nakładanie na uczestników branży wymogu drobiazgowego raportowania dotyczącego wszystkich produktów leczniczych nie będzie służyło skutecznej walce z odwróconym łańcuchem dystrybucji – zapewnia w liście do wiceministra zdrowia Igora Radziewicza Winnickiego, IG FARMACJA POLSKA.

- Nakładanie na podmioty kolejnych obciążeń dotyczących raportowania w zakresie już sprawozdawanym jest próbą tworzenia nowych bytów, które, w naszej ocenie, nie przyczynią się w żaden sposób do ograniczenia wywozu „produktów wrażliwych", a to przecież jest celem zmian wprowadzanych w Prawie farmaceutycznym – twierdzi w piśmie do Igora Radziewicza Winnickiego, podsekretarza stanu w MZ, Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA.

Autorzy listu – apelu uważają, że gdyby nawet MZ chciało szeroko monitorować obrót wszystkimi produktami leczniczymi, to nakładane właśnie dodatkowe obowiązki  sprawozdawcze nie są uzasadnione.  Już teraz bowiem – dowodzi IG FP – minister zdrowia posiada niezbędne dane, które należy jedynie uzupełnić o informacje znajdujące się w instytucjach podległych MZ, a więc w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym oraz Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

IG FP wskazuje, że obecnie Ministerstwo Zdrowia nie posiada odpowiedniego systemu informatycznego, przy pomocy którego mogłoby zaciągnąć i przetwarzać potrzebne mu dane.

Wraz z pismem IG FP przesłała wiceministrowi szczegółowe informacje dotyczące obecnego nakazu raportowania w zestawieniu z tymi, które zostały wprowadzone do poselskiego projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne.

źródło: IG FP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH