IG Farmacja Polska o jakości tworzenia zmian w Prawie farmaceutycznym

PRAWO

Autor: IG FP, ms / rynekaptek.pl   04-02-2015, 14:01

IG Farmacja Polska o jakości tworzenia zmian w Prawie farmaceutycznym

Sprzeciw wobec trybu procedowania poprawek wnoszonych do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, do posłanki Janiny Okrągły, przewodniczącej podkomisji specjalnej  pracującej nad tymi zmianami - wniosła Irena Rej, prezes IG Farmacja Polska.

Autorka listu pisze m.in.: wielokrotna zmiana treści projektu ustawy poprzez tworzenie kolejnych, ministerialnych poprawek uniemożliwia stronie społecznej spokojną i konstruktywną dyskusję podczas prac w sejmowej podkomisji.

Irena Rej zwraca uwagę, że konsultacje społeczne, organizowane przez Ministerstwo Zdrowia, nie przyniosły, oczekiwanych przez IG FARMACJA POLSKA, efektów.

Irenę Rej niepokoi to, że nadal są utrzymane, a nawet zaostrzone rozwiązania oprotestowane przez członów Izby, tym bardziej, że poprawki wnoszone przez Ministerstwo Zdrowia wykraczają poza cel regulacji, którym jest ograniczenie wywozu leków tzw. zagrożonych.

IG FARMACJA POLSKA nie akceptuje obowiązków, nałożonych na podmioty odpowiedzialne i dystrybutorów hurtowych, a dotyczących raportowania wszystkich produktów znajdujących się w obrocie.

W ocenie Ireny Rej, problem wywozu leków dotyczy ok. kilkudziesięciu pozycji i do tych produktów powinno się ograniczyć obowiązek raportowania a zarazem monitorowania rynku przez instytucje państwowe.

Więcej: IG FARMACJA POLSKA 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH