Ile dr Łanda zarobił w 2015 roku? Z oświadczenia wynika, że nic

PRAWO

Autor: WP/rynekaptek.pl   15-02-2016, 12:11

Ile dr Łanda zarobił w 2015 roku? Z oświadczenia wynika, że nic Czy oświadczenie majątkowe wiceministra Łandy jest pełne?

Z oświadczenia majątkowego wiceministra zdrowia wynika, że w 2015 roku nie zarobił ani złotówki. Dowiadujemy się także, że właściwie niczego nie posiada: 108-metrowe mieszkanie w Krakowie oraz działki są własnością żony.

Choć wiceminister nie wykazał w oświadczeniu żadnego dochodu, to jednak wspólnie z żoną wpłacił milion złotych tytułem umowy przedwstępnej na zakup pięciu mieszkań w Krakowie - podaje Wirtualna Polska.

Łanda pełnił funkcję prezesa Fundacji WHC nieodpłatnie, podobnie społecznie był ekspertem Polskiej Unii Onkologii oraz BCC. Również stanowisko prezesa zarządu spółki Meritum L.A. pełnił nieodpłatnie - tak tłumaczy biuro prasowe MZ.

„Jako udziałowiec Meritum L.A. nie uzyskiwał dochodu z udziału w spółce w latach 2014-2015. Działalność pana Łandy została zakończona 19.11.2015 r." - odpowiada Milena Kruszewska, rzecznik MZ.

A co z pracą w firmie HTA Audit?

„Sprzedaż ogółu praw i obowiązków firmy przez pana Krzysztofa Łanda nastąpiła z dniem 19.11.2015 r." - pisze Milena Kruszewska.

Tej sumy i informacji dr Łanda nie wpisał do oświadczenia majątkowego, podobnie jak dochodu za pracę w HTA w 2015 r.

„Jego dochód w 2015 r. wyniósł 116 455,08 zł. Natomiast w wyniku sprzedaży ogółu praw i obowiązków z tytułu udziału w spółce HTA Audit Stabrawa, Łanda, Kordecka sp.j. minister otrzymał 15 tysięcy złotych" - wyjaśnia Kruszewska i podkreśla, że „informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym stanowią tajemnicę prawnie chronioną i podlegają ochronie przewidzianej dla informacji niejawnych o klauzuli tajności 'zastrzeżone', a ich ujawnienie następuje dobrowolnie".

- Skoro minister zgodził się na opublikowanie oświadczenia, to nie znaczy, że dobrowolnie i jak chce podaje stan swojego majątku i na część informacji „nakłada klauzulę tajności". To tak nie działa - komentuje Krzysztof Izdebski z Watchdog Polska, organizacji zajmującej się przejrzystością życia publicznego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH