Izba wyjaśnia: czy wdowie po żołnierzu górniku przysługują bezpłatne leki

PRAWO

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   27-03-2018, 09:06

Izba wyjaśnia: czy wdowie po żołnierzu górniku przysługują bezpłatne leki Nie wszystkie dokumenty okazywane przez pacjentów uprawniają do otrzymywania bezpłatnych leków (fot. archiwum)

Zgodnie z informacją Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział w Katowicach z marca br., wdowa po żołnierzu górniku nie jest uprawniona do otrzymania bezpłatnych leków - podaje komunikat Śląska Izba Aptekarska.

Zgodnie z art. 46 ust. 1 pkt 4 ustawy z 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2016 r., poz. 1793 z późn. zm.) "osobom będącym: uprawnionymi do renty rodzinnej wdowami albo wdowcami po: poległych żołnierzach, zmarłych inwalidach wojennych, osobach represjonowanych - przysługuje bezpłatne zaopatrzenie w leki o kategorii dostępności „Rp" lub „Rpz" oraz środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego objęte decyzją o refundacji, dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej".

Jednak jak dodaje SIA, nie wszystkie dokumenty okazywane przez pacjentów uprawniają do otrzymywania bezpłatnych leków. W niektórych przypadkach, aby uzyskać prawo do bezpłatnego zaopatrzenia w leki, należy uzyskać decyzję wydaną przez Dyrektora Oddziału Wojewódzkiego NFZ, na podstawie dokumentów wydanych przez ZUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH