Jak pobierać materiał genetyczny od ofiar represji

PRAWO

Autor: dziennikustaw.gov.pl/ rynekaptek.pl   29-12-2016, 10:42

Jak pobierać materiał genetyczny od ofiar represji Materiał genetyczny od dawców pobiera się w postaci wymazu ze śluzówki policzków przy użyciu jednorazowych sterylnych zestawów

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 grudnia 2016 r. w sprawie sposobu pobierania materiału genetycznego oraz warunków i sposobów jego przechowywania.

Rozporządzenie określa sposób pobierania materiału genetycznego od osób, których krewni stracili życie wskutek walki z narzuconym systemem totalitarnym lub wskutek represji totalitarnych lub czystek etnicznych w okresie od dnia 8 listopada 1917 r. do dnia 31 lipca 1990 r. i miejsce ich pochowania nie jest znane.

Określa też warunki i sposób przechowywania materiału genetycznego pobranego od dawców oraz warunki i sposób przechowywania materiału genetycznego pobranego z ekshumowanych zwłok, szczątków lub prochów ludzkich, ofiar walki z narzuconym systemem totalitarnym, represji totalitarnych lub czystek etnicznych w okresie od dnia 8 listopada 1917 r. do dnia 31 lipca 1990 r.

Materiał genetyczny od dawców pobiera się w postaci wymazu ze śluzówki policzków przy użyciu jednorazowych sterylnych zestawów.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH