Jak rozliczyć sponsorowany wyjazd na konferencję? Dwie interpretacje skarbówki

PRAWO

Autor: rp.pl/ rynekaptek.pl   02-02-2018, 13:08

Jak rozliczyć sponsorowany wyjazd na konferencję? Dwie interpretacje skarbówki Szef KIS stwierdził, że sponsorowany wyjazd stanowi dla lekarzy przychód z innych źródeł (fot. archiwum)

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, że jeśli lekarz uczestniczy w konferencjach i kursach finansowanych przez firmy farmaceutyczne, to nie wykonuje żadnych zadań ani świadczeń na rzecz spółki. Nie ma więc podstaw, by zastosować zwolnienie z PIT za czas podróży służbowej.

Sprawa dotyczyła spółki, która zajmuje się marketingiem produktów leczniczych. By je wypromować, zaprasza lekarzy czy farmaceutów na konferencje i szkolenia, na których prezentuje te produkty - zwykle poza siedzibą spółki, także za granicą. Spółka opłaca zaproszonym osobom koszty pobytu.

Gdy konferencja odbywa się w Polsce, to zwolniony z PIT jest pobyt w hotelu do 600 zł za dobę. W Europie zwolnienie to zwykle 160-180 euro za dobę, w USA 200 dol. (w Nowym Jorku 350).

Teraz dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, że jeśli lekarz uczestniczy w konferencjach i kursach, to nie wykonuje żadnych zadań ani świadczeń na rzecz spółki. Nie ma więc podstaw, by zastosować zwolnienie z PIT za czas podróży służbowej.

Szef KIS stwierdził, że sponsorowany wyjazd stanowi dla lekarzy przychód z innych źródeł. Spółka musi wystawić im informacje PIT-8c, na podstawie której rozliczą świadczenia w zeznaniu podatkowym - pisze Rzeczpospolita. 

Prawnik tłumaczy, że jeśli spółka zaskarży interpretację, ma duże szanse na wygraną ze względu na odmienne interpretacje organów podatkowych w poprzednich latach.

Więcej: http://www.rp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH