Jak skarżyć godziny pracy aptek ogólnodostępnych

PRAWO

Autor: ms   24-09-2014, 11:28

Jak skarżyć godziny pracy aptek ogólnodostępnych

W zasadzie nie ma takiej sytuacji, aby każdy właściciel apteki zadowolony był z administracyjnego ustalenia godzin jego pracy, niektórzy decydują się na walkę z urzędnikami. Jak to skutecznie zrobić?

Zanim udasz się sądu, musisz spróbować interweniować tam gdzie podjęto kontrowersyjną uchwałę.

 

Nie zrobiła tego właścicielka jednej z aptek, która niezadowolona z narzuconego jej harmonogramu pracy, od razu skierowała sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. Ten poinstruował skarżącą, że skargę do sądu wnosi się w ciągu trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu  wezwanego do usunięcia naruszenia prawa. W przypadku zaś gdy organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, to taki pozew powinien trafić do sądu w ciągu sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa.

Warunkiem wniesienia do sądu administracyjnego skargi na uchwałę organu administracji państwowej jest jej poprzedzenie wezwaniem do usunięcia naruszenia interesu prawnego. Warunek ten nie został jednak spełniony, gdyż brak wystosowania takiego wezwania potwierdziła sama skarżąca. Co prawda ostatecznie skierowała ona takie wezwanie po wniesieniu skargi do sądu, ale nie wyczerpała jednak trybu poprzedzającego wniesienie skargi, a więc skarga musiała być odrzucona.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH