"Jesteśmy otwarci na dialog dotyczący zmian tych przepisów"

PRAWO

Autor: JMac./WOIA/rynekaptek.pl   20-04-2016, 12:43

"Jesteśmy otwarci na dialog dotyczący zmian tych przepisów" Wiceminister Krzysztof Łanda odpowiedział NRA w sprawie strat aptek

W obecnym stanie prawnym brak jest regulacji obligujących hurtownie do wystawiania faktur korygujących czy też przyjmowania zwrotu zakupionych leków w przypadku obniżenia ich urzędowej ceny zbytu - pisze wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda.

Jest to odpowiedź wiceministra do szefowej NRA, która na początku tego roku napisała do resortu zdrowia ws. strat właścicieli aptek, ponoszonych w wyniku przecen zapasów magazynowych, w związku ze zmianami cen produktów leczniczych w wykazach leków refundowanych.

Dalej Krzysztof Łanda wymienia przesłanki, które obligują hurtownię do wystawiania takich faktur.

Na podstawie tych przepisów podatnik jest zobligowany wystawić fakturę korygującą, a niewywiązanie się z tego obowiązku grozi odpowiedzialnością karnoskarbową.

Wyjaśnia również, iż "przyjmowanie lub nie przez hurtownie farmaceutyczne zwrotu leków z aptek opiera się na porozumieniu stron umowy sprzedaży".

- W tym stanie rzeczy rozwiązania przedstawionego przez samorząd aptekarski problemu obciążenia kosztami zmiany urzędowej ceny zbytu leków refundowanych należy upatrywać w stosowanej zmianie przepisów - dodaje wiceminister.

I informuje, że minister zdrowia jest otwarty na dialog dotyczący zmian tychże przepisów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH