Karta Dużej Rodziny w aptekach: były interpelacje i odmowne odpowiedzi

PRAWO

Autor: lublin.gazeta.pl/ rynekaptek.pl   08-06-2015, 09:16

Karta Dużej Rodziny w aptekach: były interpelacje i odmowne odpowiedzi Pytania o udział aptek w programie

Posłowie zadają pytanie czy udział aptek w programie Karty Dużej Rodziny byłby korzystny dla rodzin wielodzietnych. Resort zdrowia uważa, że byłaby to niegodna z prawem reklama aptek.

Na brak aptek w programie zwróciła m.in. uwagę w interpelacji do ministra pracy lubelska posłanka PO Joanna Mucha, pytając ministra pracy i polityki społecznej, czy uważa, iż udział aptek w programie Karta Dużej Rodziny, byłby korzystny dla rodzin wielodzietnych posiadających taką kartę?

"Kilka tysięcy aptek zadeklarowało chęć oferowania rodzinom wielodzietnym zniżek na zakup leków nieobjętych refundacją. To sytuacja niespotykana w całej Unii Europejskiej, by apteki były wyłączone z programów społecznie użytecznych. Nie ma żadnych uzasadnionych powodów do pozbawiania polskich pacjentów uprawnień do tańszego zakupu lekarstw i informacji o świadczonych przez aptekę usługach związanych z ochrona zdrowia" - pisze w interpelacji.

Nie było to jedyne zapytanie w tej sprawie. Wcześniej pytali o to m.in.: posłowie Piotr Ćwik, Piotr Babiarz i Maria Janyska.

Jak odpisała Musze wiceminister Elżbieta Seredyn (PSL), włączenie takich firm do programu jest niemożliwe.

"Pomysł wprowadzenia zniżek na leki nieobjęte refundacją dla rodzin wielodzietnych na podstawie Karty Dużej Rodziny może wydawać się zasadny z punktu widzenia wspierania wielodzietności, niestety jego realizacja w świetle obowiązujących przepisów jest niemożliwa. Podpisanie przez apteki umowy ws. przyznania członkom rodzin wielodzietnych uprawnień na podstawie Karty Dużej Rodziny wiąże się z działaniami promocyjnymi mającymi na celu zachęcenie do skorzystania z ich usług" - odpowiada wiceminister.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH