Karty Dużej Rodziny nie dla aptek

PRAWO

Autor: rp.pl, LJ/ rynekaptek.pl   29-10-2014, 10:08

Karty Dużej Rodziny nie dla aptek

Do wspierania rodziców i dzieci w programie Karta Dużej Rodziny zgłaszają się również apteki. Na przeszkodzie stoją jednak przepisy zakazuje reklamy aptek i punktów aptecznych.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej.

Jak informuje dziennika "Rzeczpospolita", sieć Pharmanet zaproponowała, by posiadacze karty mogli kupować taniej leki w należących do sieci aptekach. Placówki farmaceutyczne nie mogą jednak zaoferować rodzinom tańszych leków, bo nie pozwala na to prawo farmaceutyczne.

Zgodnie z ustawą PF i orzecznictwem sądów, takie działania są traktowane jako programy lojalnościowe. Zaś organizowanie i prowadzenie przez apteki ogólnodostępne programów lojalnościowych stanowi naruszanie zakazu reklamy aptek zawartego w art. 94a ust. 1 ustawy – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r. Nr 45 poz. 271 z późn. zm.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH