Katowice: Izba apeluje o usunięcie reklamy apteki

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   17-12-2012, 15:24

Ślaska Izba Aptekarska przypomina farmaceutom o zakazie reklamy aptek i kieruje do jednej z nich apel o natychmiastowe usunięcie z terenu izby ekspedycyjnej plakatu o czytelnej treści "Apteka tańszych leków".

Szef Śląskiej Izby Aptekarskiej, Piotr Brukiewicz, zwraca się o natychmiastowe usunięcie z terenu izby ekspedycyjnej apteki plakatu, który informuje o możliwości nabycia odpowiedników refundowanych. Wskazanie podstawy prawnej jest zapisane czcionką wielokrotnie mniejszą i nieczytelną w stosunku do informacji stanowiącej w istocie reklamę apteki.

W opinii Izby, plakat ze względu na wielkość liter poszczególnych słów stanowi niedozwoloną reklamę apteki, a jego zamieszczenie na terenie izby ekspedycyjnej może narazić kierownika apteki na grzywnę ze strony WIF, jeżeli to on zostanie uznany za prowadzącego reklamę wbrew przepisom oraz odpowiedzialność dyscyplinarną w razie potwierdzenia zarzutu prowadzenia reklamy apteki ogólnodostępnej sprzecznej z zakazem wynikającym z art. 94 a prawa farmaceutycznego.

Sąd Najwyższy w ugruntowanej linii orzecznictwa uznaje wielkość liter w informacjach skierowanych do szczególnego rodzaju klientów jakimi są pacjenci aptek za istotną cześć przekazu i informacji.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH