Katowice: sprawy kierowników naruszających zakaz reklamy aptek trafiły do OROZ

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   26-06-2012, 13:30

Pierwsze sprawy kierowników aptek, które naruszyły zakaz reklamy i zostały nieprawomocnie ukarane przez Śląski Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny, trafiły do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Skierowanie ma na celu zbadanie przez organ samorządu, jakim jest Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, czy w tych sprawach nie nastąpiło naruszenie zasad etyki i deontologii zawodowej farmaceuty przez osoby, zgodnie z art. 88 ust 5 Prawa Farmaceutycznego, odpowiedzialne za organizację pracy w aptece.

Wcześniej Izba informowała o uchwale Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej w sprawie stawiennictwa na wezwanie organów izby, a w szczególności na wezwanie Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i Okręgowego Sądu Aptekarskiego. Powodem wydania uchwały były zgłoszenia od rzecznika i sądu aptekarskiego, że część osób wzywanych przez te organy nie stawia się, nie przedstawiając żadnego wyjaśnienia przyczyny nieobecności.

- Takie postępowanie dezorganizuje pracę organów odpowiedzialności zawodowej, stanowi przejaw lekceważenia organów Izby, a ponadto naraża Izbę na zwiększenie wydatków związanych z obsługą tych spraw. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której osoba wzywana nawet kilkakrotnie nie stawia się na żadne wezwanie i nie przedstawia żadnego usprawiedliwienia - brzmi uzasadnienie do uchwały.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH