KER: firma musi zmodyfikować reklamę

PRAWO

Autor: radareklamy.pl/ rynekaptek.pl   01-04-2015, 12:18

KER: firma musi zmodyfikować reklamę KER upomina producenta leku w sprawie reklamy

Według Komisji Etyki Reklamy telewizyjny spot leku na gardło Tantum Verde wprowadza w błąd i nadużywa zaufania odbiorców. Powinien zostać zmodyfikowany tak, by rozdzielić skojarzenie nazwy produktu Tantum Verde z hasłem „Nie do zastąpienia”.

Komisja Etyki Reklamy oceniała spot preparatu na ból gardła oraz dolegliwości jamy ustnej Tantum Verde po otrzymaniu dotyczącej go skargi. Jej autor zwrócił uwagę, że w spocie pada sformułowanie „lek, który naprawdę działa” oraz informacja, że „jest nie do zastąpienia”. Według odbiorcy to sugeruje, że inne leki nie działają i że na ból gardła nie można stosować innych leków.

W opinii Angelini Pharma Polska, producenta leku, reklama Tantum Verde zgodna jest ze wszystkimi przepisami prawa, które regulują reklamy produktów leczniczych.

- Według naszej wiedzy, do dnia dzisiejszego organ nadzorujący rynek farmaceutyczny w zakresie reklamy leków, to jest Główny Inspektor Farmaceutyczny, nie zakwestionował prowadzenia przedmiotowej reklamy, w szczególności poprzez wydanie decyzji zakazującej jej prowadzenia ani nie nakazał żadnych zmian w tym zakresie. Nie stwierdzono zatem, że reklama Tantum Verde narusza akty prawa powszechnie obowiązującego, które wprost i bardzo rygorystycznie regulują zagadnienia do których odnosi się skarga konsumencka - napisali przedstawiciele koncernu w odpowiedzi na skargę.

Komisja uznała jednak, że poprzez użycie w reklamie hasła „nie do zastąpienia” spot może wprowadzać odbiorców w błąd co do skuteczności reklamowanego produktu i nadużywać ich zaufania oraz wykorzystywać ich brak doświadczenia lub wiedzy. Zaleciła modyfikacje reklamy w taki sposób, aby rozdzielić skojarzenie nazwy produktu Tantum Verde z hasłem „Nie do zastąpienia”.

Więcej: http://www.radareklamy.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH