Kielce: teraz sprawie przyjrzy się informatyk

PRAWO

Autor: kielce.wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   26-07-2016, 11:24

Kielce: teraz sprawie przyjrzy się informatyk NFZ poniósł stratę z powodu korupcji kierownika oddziału?

Przed Sądem Rejonowym w Kielcach zeznawał jeden z najbliższych współpracowników oskarżonego o korupcję kierownika świętokrzyskiego oddziału NFZ. Miał przyjąć łapówkę od aptekarki.

Cała sprawa zaczęła się od aktu oskarżenia przeciwko farmaceutce i dentystce. Pierwsza prowadziła punkt apteczny w Imielnie, druga dostarczała jej recepty na drogie leki przeciwzakrzepowe. Śledczy zarzucili im wyłudzanie refundacji za te leki, łącznie kwota wynosiła 540 tys. zł. W ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Kielcach skazał obie kobiety.

Jednocześnie w trakcie śledztwa oskarżyły Zbigniewa K., kierownika oddziału Funduszu w Kielcach, o przyjmowanie łapówek w zamian za to, że nie będzie kontrolował ich punktu. Od stycznia 2009 do marca 2013 roku miał przyjąć 145 tys. zł.

Podczas jednej ze wcześniejszych rozpraw kobieta zeznała, że kiedy przestała płacić Zbigniewowi K., niedługo potem funkcjonowaniu prowadzonej przez nią placówki zaczęła przyglądać się policja.

Podczas poniedziałkowej (25 lipca) rozprawy współpracownik Zbigniewa K. zeznał, że sprawa olbrzymich refundacji wyszła na jaw po tym, jak oddział NFZ w Kielcach dostał wytyczne z centrali. Zalecano, by sprawdzić sprzedaż leków przeciwzakrzepowych. Nie był jednak w stanie powiedzieć, czy punkt w Imielnie wcześniej był na liście placówek do kontroli, którą przekazał Zbigniewowi K.

Prokurator wniósł o opinię biegłego informatyka, który sprawdzi zawartość służbowego komputera świadka i zbada, czy znajdowały się tam pliki z wykazem proponowanych aptek do kontroli. Dzięki temu będzie wiadomo, czy już wcześniej typowano do kontroli punkt w Imielnie, a mimo to do kontroli nie doszło.

Więcej: http://kielce.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE