Kolejna petycja Stop NOP do prezydenta RP

PRAWO

Autor: Mat.press/rynekaptek.pl   28-10-2015, 13:03

Kolejna petycja Stop NOP do prezydenta RP Stop NOP w petycji wnioskuje o kontrole i skierowanie sprawy szczepień do TK i CBA

Niemal cały Parlament oraz Prezydent korzystając z wakacji, przeforsowali przepisy, które pozwolą na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Mamy prawo decydować o swoim zdrowiu. (…) Skoro jest ryzyko musi być wybór – pisze w petycji Justyna Socha ze Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Poprzednia petycja została przekazana senackiej i sejmowej komisji zdrowia, jednak nie odpowiadając na nasze postulaty przegłosowały błyskawicznie ustawę rozszerzającą obowiązek szczepień niemal jednogłośnie głosami PO, PiS, SLD i PSL – twierdzą autorzy petycji.

Zarzucają prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że podpisał ustawę bez skorzystania z prawa weta i nie skierował jej do TK.

Czego oczekuje Stop NOP?

Przede wszystkim opracowania nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), Utworzenia specjalnego funduszu odszkodowań, utworzenia listy biegłych ekspertów, uznania konstytucyjnej niedopuszczalności obowiązku szczepień i  utworzenia odrębnego organu odpowiedzialnego za nadzór nad powikłaniami poszczepiennymi w tym NOP.

Stowarzyszenie wnioskuje także o wystąpienie do TK, przeprowadzenia kontroli przez NIK funkcjonowania systemu szczepień w Polsce oraz skierowanie wniosku do CBA o przeprowadzenie kontroli w celu ujawniania przypadków korupcji w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym oraz nadużyć osób pełniących funkcje publiczne, a także działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa związane z systemem szczepień w Polsce zaczynając od konfliktu interesów ekspertów powołanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz konsultantów medycznych.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE