Kolejne zatrzymania członków gangu handlującego amfetaminą

PRAWO

Autor: pk.gov.pl/ rynekaptek.pl   28-02-2018, 11:21

Kolejne zatrzymania członków gangu handlującego amfetaminą W toku śledztwa ustalono, że grupa działała od 2016 roku na terenie województw: dolnośląskiego, podkarpackiego, małopolskiego i poza granicami kraju w Holandii, Niemczech i Słowacji (fot. archiwum)

Funkcjonariusze lubelskiego CBŚP prowadzą postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się między innymi przemytem z Holandii do Polski znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci płynnej amfetaminy.

Sprawę nadzoruje Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

W toku śledztwa ustalono, że grupa działała od 2016 roku na terenie województw: dolnośląskiego, podkarpackiego, małopolskiego i poza granicami kraju w Holandii, Niemczech i Słowacji.

Zajmowała się ona przemytem znacznych ilości substancji psychotropowych, wytwarzaniem substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz udziałem w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, kokainy, tabletek ekstazy, MDMA oraz uprawą marihuany.

Członkowie grupy wprowadzili do obrotu narkotyki w ilości nie mniejszej niż 120 litrów oleju amfetaminowego, z którego można było wyprodukować 360 kilogramów amfetaminy, 9 kilogramów kokainy, 1 kilogram MDMA, 1 kilogram marihuany. Ze swojego przestępczego procederu członkowie grupy uzyskali korzyść majątkową w kwocie co najmniej 2 milionów 588 tysięcy złotych.

Pierwszą akcję  w tej sprawie przeprowadzono w czerwcu 2017 roku. Zatrzymano wówczas dwóch członków grupy przestępczej, którzy w specjalnie przygotowanym zbiorniku paliwa przewozili 30 litrów oleju amfetaminowego z Holandii do Polski.

21 lutego 2018 roku zatrzymano i doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej kolejnych 3 podejrzanych.

Więcej: https://pk.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH