Koncepcja refundowanej opieki farmaceutycznej wg SIA

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   26-11-2015, 10:01

Koncepcja refundowanej opieki farmaceutycznej wg SIA SIA opracowała koncepcję wdrażania opieki farmaceutycznej

Śląska Izba Aptekarska opracowała własny projekt koncepcji wprowadzenia refundowanej opieki farmaceutycznej. W opublikowanym dokumencie znajdują się przemyślenia i propozycje rozwiązań problemów i koniecznych zmian.

Zdaniem autorów, potrzebne są zmiany w funkcjonowaniu rynku detalicznego aptek, zgłaszane przez samorząd aptekarski.

„Celem inicjatywy podjętej przez Śląską Izbę Aptekarską było zainicjowanie prac nad tym ważnym dla naszego zawodu i społeczeństwa zagadnieniem, które niestety w ostatnich latach odsunięte było na dalszy plan. Starania i wysiłki nad zainteresowaniem ministra zdrowia wprowadzeniem refundowanej opieki farmaceutycznej trwały już od ponad 1,5 roku i dopiero latem br. powstała realna szansa na realizację tego pomysłu" - piszą Piotr Brukiewicz i Grzegorz Zagórny.

Dodają: - Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o prowadzeniu z przedstawicielami naszego środowiska merytorycznych rozmów nad jej kształtem. Efektem tych działań było spotkanie zespołu, które odbyło się 22 lipca br. w Ministerstwie Zdrowia.

Autorzy projektu uważają, że powołanie takiego zespołu jest szansą dla wszystkich farmaceutów, a efekt wstępnych prac zespołu powinien być następnie zaopiniowany przez jak najszerszy zespół reprezentujący zawód.

Do tej pory nie było alternatywnej i kompleksowej propozycji przygotowanej przez samorząd aptekarski – uważają przedstawiciele SIA.

Treść dokumentu: http://www.katowice.oia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH