Korupcja w Wielkopolskiej ORA: policja prosi o informacje

PRAWO

Autor: policjawielkopolska, ms/rynekaptek.pl   09-01-2015, 22:13

Korupcja w Wielkopolskiej ORA: policja prosi o informacje Korupcja w Wielkopolskiej ORA

W związku z podejrzeniem przestępstwa korupcyjnego , w które zamieszany jest wysoki przedstawiciel Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, policja prosi o kontakt osoby, farmaceutów, właścicieli aptek - jeżeli znaleźli się w podobnej sytuacji korupcyjnej.

Należy zaznaczyć, że osoba wręczająca korzyść majątkową podlega odpowiedzialności karnej, chyba że sama zgłosi się do policji zanim to zostanie ujawnione w prowadzonym śledztwie. Można w ten sposób uniknąć kary.

Okazuje się, że policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwie osoby, jedną z zatrzymanych jest wysoki przedstawiciel Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. Sprawa ta dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości około 100 tys. zł w zamian za wydanie pozytywnej opinii i podjęcie działań umożliwiających otwarcie kilku nowych aptek na terenie Wielkopolski.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu na wszczęcie śledztwa. W oparciu o te materiały zostały sformułowane zarzuty.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia. 

Sprawa jest kontrowersyjna. Jak podaje Głos Wielkopolski, wymieniając z imienia i nazwiska prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej oraz sekretarza Naczelnej Rady Aptekarskiej, przekazanie pieniędzy nagrane zostało przez policję.

Mówi się o zemście jednego z właścicieli sieci aptek. Jego poszczególne placówki miały brać udział w procederze odwróconego łańcucha dystrybucji. Za sprawą prezesa W ORA ponoć miały one być pozbawione prawa do funkcjonowania. W zemście biznesmen postanowił, poprzez pośredników, wystąpić do W ORA o pozytywną opinię na uruchomienie kilku innych aptek. Pieniądze miały przyspieszyć szybkie załatwienie sprawy.  O tym procederze została zawczasu poinformowana policja.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH