Krotoszyn: plan pracy aptek na 2016 ściśle tajny

PRAWO

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   30-11-2015, 17:05

Krotoszyn: plan pracy aptek na 2016 ściśle tajny Spór o nocne dyżury. Harmonogram pozostaje tajny

Radni powiatu krotoszyńskiego przegłosowali uchwałę dotyczącą harmonogramu pracy aptek. Ale jak na razie, uchwała pozostaje tajna. Starostwo odmawia wglądu do jej treści, uzasadniając to wymogiem publikacji uchwały w dzienniku urzędowym woj. wielkopolskiego.

O sporze aptek z radnymi powiatu w sprawie harmonogramu pracy aptek i pełnienia przez nie nocnych i świątecznych dyżurów już pisaliśmy.

Aptekarze wielokrotnie informowali starostę i radę, że ze względu na nieopłacalność nocnych dyżurów, prowadzone przez nich placówki nie będą w przyszłym roku funkcjonować w godzinach nocnych. Samorządowcy nie ustąpili i w projekcie uchwały w sprawie harmonogramu pracy aptek zostały wpisane dyżury aptek do 8 rano.

Jednocześnie starosta zapowiadał, że jeśli aptekarze nie zastosują się do proponowanego harmonogramu, to zawiadomi NFZ.

- Jeśli jako starosta dostanę sygnał, że któraś z aptek nie chce pełnić dyżuru, sprawdzę to osobiście. Gdyby to się potwierdziło, wystąpię do NFZ z informacją o sytuacji i z wnioskiem o cofnięcie takiej aptece pozwolenia na prowadzenie placówki - powtórzył niedawno na łamach lokalnej gazety Stanisław Szczotka, starosta powiatu.

27 listopada br. radni przyjęli uchwałę w sprawie harmonogramu pracy aptek. Wcześniej jej projekt został negatywnie zaopiniowany przez kaliską izbę aptekarską. Farmaceuci byli zainteresowani treścią uchwały. Problem w tym, że starostwo odmawia im wglądu do dokumentu argumentując, że uchwała zostanie upubliczniona dopiero wtedy, kiedy zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

- Uchwała jest podjęta. O jej treści poinformujemy zainteresowanych po opublikowaniu dokumentu w dzienniku urzędowym województwa wielkopolskiego. Myślę, że powinno to się stać w przeciągu dwóch tygodni. Kiedy uchwała ukaże się w dzienniku, zostaniemy o tym poinformowani i wtedy możemy przesłać informację do wszystkich podmiotów - wyjaśnia nam Alicja Figura ze starostwa powiatowego w Krotoszynie.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH