Krym: powstanie spec grupa regulująca ceny leków

PRAWO

Autor: JMac./pharmvestnik.ru/rynekaptek.pl   27-11-2015, 11:07

Krym: powstanie spec grupa regulująca ceny leków Premier Republiki Krymu Siergiej Aksenov utworzył Kryminform

Premier Republiki Krymu Siergiej Aksenov polecił ścisłe monitorowanie sytuacji na rynku produktów spożywczych i leków. Wspólnie z MSW, prokuraturą  i FSB ma zostać stworzona specjalna grupa o nazwie Kryminform, która będzie monitorować ceny na wspomnianych rynkach.

- Poprosiliśmy organy ścigania do utworzenia grup roboczych w celu monitorowania cen na rynku żywności i rynku leków. Jest to bardzo ważny i bolesny temat dla nas. Wszyscy uczestnicy rynku powinni być ostrzeżeni o niedopuszczalności spekulacji - powiedział Aksenov.

Wezwał również krymskich graczy na rynku leków i produktów spożywczych w dobrej wierze, aby wykonywali swoje obowiązki sumiennie. Tak, by niepotrzebne były interwencje grupy Kryminform.

- Jesteśmy gotowi do podejmowania decyzji, wprowadzenia odpowiednich cen i jakości leków i żywności. Ale lepiej jest, gdy uczestnicy rynku zrobią to dobrowolnie, sumiennie wypełniając swoje obowiązki w tym trudnym okresie. W przeciwnym razie, zgodnie z obowiązującym prawem federalnym będziemy odpowiednio reagować - zapewnił Aksenov.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH