Kryzys sejmowy? Opozycja okupuje mównicę, demokracja na ulicy

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   16-12-2016, 20:45

Kryzys sejmowy? Opozycja okupuje mównicę, demokracja na ulicy

W dniu, w którym miało odbyć się uchwalenie budżetu, doszło do wydarzeń uniemożliwiających dalsze obrady Sejmu. Opozycja okupuje mównicę, posłowie PiS i członkowie rządu opuścili salę obrad Sejmu i przeszli do Sali Kolumnowej.

Wydarzenia zapoczątkowało wykluczenie posła PO Michała Szczerby z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego po tym, jak podczas głosowania nad projektem budżetu wszedł na mównicę z kartką z napisem: "Wolne media w Sejmie", którą umieścił na pulpicie i zabrał głos w sprawie planowanych zmian obsługi przez media prac Sejmu.

W piątek, 16 grudnia, przed godz. 18 zebrała się komisja regulaminowa i spraw poselskich, która debatowała na temat decyzji marszałka Marka Kuchcińskiego i nad wnioskiem Szczerby o przywrócenie go do udziału w posiedzeniu. Ta zarekomendowała odrzucenie wniosku.

Podczas debaty na posiedzeniu komisji klubowego kolegi bronili posłowie Platformy. Tomasz Głogowski (PO) wskazywał, że najprawdopodobniej marszałek Kuchciński wykluczył Szczerbę przez nieporozumienie. Jak tłumaczył, tuż przed tym jak się to stało Szczerba wyszedł na mównicę i pytał o jedną z poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu.

Po decyzji o wykluczeniu posła z obrad, posłowie opozycji zablokowali mównicę sejmową. Od godz. 15.00 trwa przerwa zarządzona przez marszałka Kuchcińskiego.

Po godz.20. posłowie PiS i członkowie rządu opuścili salę obrad Sejmu i przeszli do Sali Kolumnowej.

W sali obrad Sejmu pozostają posłowie opozycji, głównie PO i Nowoczesnej, którzy stoją wokół sejmowej mównicy i fotelu marszałka Sejmu

O godz. 21 ma zebrać się Konwent Seniorów - wynika z informacji uzyskanych przez PAP od posłów. 

Jednocześnie pod Sejmem odbywa się demonstracja zorganizowana przez KOD.

O 21.30 posiedzenie Sejmu zostało przeniesione do Sali Kolumnowej. Rozpoczęto procedurę uchwalania budżetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH