Książeczki zdrowia dziecka w konsultacjach

PRAWO

Autor: DGP/rynekaptek.pl   21-09-2015, 11:17

Książeczki zdrowia dziecka w konsultacjach Ksiązeczka zdrowia dziecka w konsultacjach społecznych

W połowie września resort zdrowia przekazał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. Konsultacje publiczne potrwają do 8 października.

Poza danymi osobowymi także informacje o przyjmowanych lekach i przebytych terapiach będą częścią danych książeczki zdrowia dziecka. Wpisana będzie też informacja o zastosowanych sposobach łagodzenia bólu porodowego oraz o lekach stosowanych w trakcie porodu.

W książeczce znajdzie się również przypomnienie, że zgłaszanie się z dzieckiem na szczepienia ochronne przeciwko chorobom zakaźnym jest obowiązkiem rodziców. Każde szczepienie dziecka ma być odnotowane w książeczce szczepień dołączonej do książeczki zdrowia dziecka – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Zgodnie z zapisami książeczki, rodzice powinni udać się z dzieckiem do lekarza między 6. a 9. tygodniem życia, a następnie, gdy ma ono 3-4 miesiące i co kwartał do ukończenia przez niego roku. Kolejne wizyty powinny odbywać się, gdy maluch ma półtora roku i 2, 3 i 4 lata. Po ukończeniu przez dziecko 5. roku życia wizyty profilaktyczne powinny być wykonywane średnio co dwa lata.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH