Kto zapłaci za ochronę przed sfałszowanymi lekami?

PRAWO

Autor: ms   29-09-2014, 09:20

Kto zapłaci za ochronę przed sfałszowanymi lekami?

Wkrótce nie będzie połowy polskich aptek, a wtedy zniknie także problem z nowym systemem powiedział dr n. farm. Grzegorz Kucharewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, komentując koszty wdrożenia wspólnotowego kodeksu, mającego zapobiegać wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji.

- My jako aptekarze jesteśmy przerażeni tym co się proponuje polskim aptekom. Firma, być może niemiecka, być może inna, wymyśliła ten system. To zostało przełożone na dyrektywy. Teraz my musimy zastanowić się w jaki sposób to wprowadzić - wyjaśniał dr n. farm. Grzegorz Kucharewicz podczas posiedzenia sejmowej podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

- Pytanie moje jest takie kto będzie za to płacił? Polskich aptek nie będzie na to stać. Raz już wprowadzaliśmy system kodów kreskowych na własny koszt. Rozwiązanie, obejmujące czytniki kodów kreskowych, nie było jeszcze stosunkowo drogie. Teraz będzie nam się fundować nowy system a z nim nowe komputery, nowe oprogramowanie. Kto za to zapłaci i drugie pytanie kto na tym zarobi? - pytał prezes NRA.
- O ile ten system ma zniszczyć dobrze funkcjonujące system to błądzimy we mgle. My jako polscy aptekarze uważamy , że jeśli w ogóle ma się pracować nad tym systemem, to trzeba spokojnie podejść do problemu, być może etapami. Należy wprowadzić takie ramy czasowe, które pozwolą na możliwie najmniej dotkliwe wdrożenie tego systemu - postulował dr n. farm. Grzegorz Kucharewicz.
- Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce nie będzie połowy polskich aptek, a wtedy nie będzie problemu z nowym systemem - skończył wypowiedź szef NRA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH