Kutno: spór sądowy starosty z wojewodą ws. pracy aptek

PRAWO

Autor: kutno.net.pl/rynekaptek.pl   08-02-2018, 11:23

Kutno: spór sądowy starosty z wojewodą ws. pracy aptek Sprawa dot. zapisu w uchwale dotyczącej pracy aptek, która podejmowana była w ubiegłym roku (Fot. Archiwum)

Władze powiatu kutnowskiego chcą wnieść skargę na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiego w sprawie rozkładu godzin pracy aptek na terenie powiatu - informuje portal kutno.net. Chodzi o umieszczanie informacji wskazującej, która apteka pełni dyżur.

Spór dotyczy jednego paragrafu w uchwale ws. pracy aptek, która podejmowana była w grudniu ubiegłego roku.

Każdego roku w uchwale znajdował się zapis o tym, że właściciele lub kierownicy aptek mają obowiązek do umieszczenia w widocznym miejscu informacji o aptece pełniącej dyżur, wraz z podaniem jej adresu i numeru telefonu.

Taki paragraf znalazł się także w ostatniej uchwale, jednak wojewoda łódzki rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził, że tego zapisu nie powinno być. Innego zdania są władze powiatu kutnowskiego, dlatego chcą wnieść skargę do Sądu Administracyjnego.

- Nie wyobrażam sobie, że nagle apteki miałyby przestać informować o tym, która z nich pełni dyżur danej nocy. Ten zapis był zawsze – ocenia jeden z radnych.

Starosta tłumaczył, że skarga do sądu administracyjnego nie jest zarzewiem konfliktu z wojewodą, lecz sporem prawnym, który powinien zostać wyjaśniony.

Więcej: http://kutno.net.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH