Łęczyca: policja podpowie jakie leki wybrać

PRAWO

Autor: dzienniklodzki.pl/rynekaptek.pl   23-08-2016, 08:23

Łęczyca: policja podpowie jakie leki wybrać Policja opublikowała informację o sposobach pozyskania leków psychoaktywnych.

Policjanci z Łęczycy opublikowali broszurę dotyczącą coraz popularniejszego wśród młodzieży używania leków bez recepty jako zamienników narkotyków. Przez pomyłkę ujawniono także materiały szkoleniowe dla policjantów od narkotyków – podaje Dziennik Łódzki.

Łęczycka policja na swojej stronie internetowej podpowiadała, czym i jak zastąpić LSD i efedrynę.

Pozornie nic w tym dziwnego - policja realizuje profilaktykę antynarkotykową i ostrzega przed zagrożeniami, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że w łęczyckiej komendzie nikt nie pomyślał, jakie informacje upublicznia – czytamy.

Jak podaje Dziennik, w pierwszej części broszury znajdują się informacje o substancjach psychostymulujących znajdujących się w lekach. W drugiej opisane są efekty ich działania oraz... instrukcje, jakie leki kupić i jak je zażyć.

Z policyjnej strony internetowej można więc się dowiedzieć, że LSD można zastąpić lekiem na kaszel, efedrynę lekami przeciwgrypowymi, oraz gdzie można znaleźć benzydaminę czy kodeinę (związki wywołujące stany euforyczne).

W dokumencie czytamy:

„Efekty wywierane przez DXM (czyli dekstrometorfan, związek, który daje efekty podobne do zażycia LSD) stosowany w celach pozamedycznych zależą od dawki leku.”

„Tzw. dawka rekreacyjna zwykle waha się w granicach od 225 mg (15 tabletek, 1/2 opakowania) do 1500 mg (100 tabletek, ponad trzy opakowania) doustnie. Zależy od masy ciała i poziomu odurzenia, który ma być osiągnięty, tzw.plateau”.

W dokumencie są również wzory niezbędne do obliczenia dawki odpowiedniej do masy ciała i instrukcje, jak ją zażyć (pigułki należy połykać seriami).

Jak się okazało, informacje pochodzą z publikacji pod redakcją profesor Jolanty Zawilskiej z Zakładu Farmakodynamiki UM w Łodzi – potwierdziła Joanna Orłowska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH