Legionowo: ciąg dalszy batalii o nocny dyżur aptek

PRAWO

Autor: powiat-legionowski.pl, msx/rynekaptek.pl   14-11-2014, 15:01

Legionowo: ciąg dalszy batalii o nocny dyżur  aptek Legionowo nocna apteka

Od 14 listopada 2014 r. pacjenci z powiatu legionowskiego będą mieli całodobowy dostęp do lekarstw. Starostwo Powiatu Legionowskiego znalazło chętnych, którzy zastąpili „Aptekę Za Grosze”,  gdy jej właściciele samowolnie przerwali dyżury.

O sprawie poinformowaliśmy w materiale Legionowo: jest problem z nocnymi dyżurami aptek.

Starostwo Powiatu Legionowskiego wyraziło podziękowanie Teresie Panek, właścicielce „Apteki z Uśmiechem” za ofertę prowadzenia aptekarskich dyżurów całodobowych w okresie, w którym prowadzone jest postępowanie dotyczące samowolnego przerwania dyżurów przez „Aptekę Za Grosze”.

Władze powiatu legionowskiego mają za złe firmie Juventa, prowadzącej „Aptekę Za Grosze”, iż ta – pomimo, że dobrowolnie, na piśmie, podjęła się prowadzenia nocnych dyżurów - po pewnym czasie stwierdziła, że jest to nieopłacalne i wystąpiła do Zarządu Powiatu w Legionowie o zwolnienie z obowiązku pełnienia dyżuru.

Proponowane przez „Aptekę Za Grosze” rotacyjne dyżury (np. na zasadzie „codziennie inna apteka”) w opinii Zarządu Powiatu są nie do przyjęcia. Żaden pacjent, ani lekarz nie będzie w stanie zorientować się, która z aptek powiatu od Jabłonny, po Serock danego dnia dyżuruje. Dodatkowo znaczna odległość pomiędzy aptekami na terenie powiatu, przy braku komunikacji nocnej poza Legionowem, uniemożliwiałoby dostępność do usług aptekarskich.

Starosta Legionowski poinformował, że był zobligowany do powiadomienia o zdarzeniu Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego. Celem działań władz nie jest jednak odebranie koncesji aptece, ale doprowadzenie do przywrócenia jej dyżurów.

Więcej: www.powiat-legionowski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH