Legionowo: sprawa nocnych dyżurów aptek z polityką w tle

PRAWO

Autor: gazetapowiatowa.pl/ rynekaptek.pl   17-11-2014, 10:21

Legionowo: sprawa nocnych dyżurów aptek z polityką w tle

"Rada Powiatu nie jest uprawniona do arbitralnego decydowania, która apteka ma świadczyć usługi w porach, określonych w dyspozycji art. 94 ustawy Pf".

Takie stanowisko zajęły władze spółki "Juventa BP”, prowadzącej aptekę "Za grosze” w Legionowie, które w październiku br. zaprzestało świadczenia całodobowych dyżurów aptecznych.

"Biorąc pod uwagę, iż w samym mieście Legionowie są 22 apteki, każda z nich powinna być dostosowana do potrzeb ludności, w tym zapewniając dostępność w porze nocnej - argumentują władze spółki.

Powyższe argumenty znalazły się również w piśmie wyjaśniającym, skierowanym do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie. Zdaniem właścicieli apteki „Za grosze” to władze powiatu naruszyły obowiązujące przepisy prawa, gdyż w żaden sposób nie zabezpieczyły dostępności usług aptecznych dla mieszkańców powiatu legionowskiego.

"Kierownictwo apteki już od początku 2013 roku prowadziło bowiem rozmowy ze starostwem w sprawie podjęcia nowej uchwały w przedmiocie zmiany rozkładu godzin pracy aptek znajdujących się na terenie powiatu. – Spółka uzyskała zapewnienia, a nawet projekt uchwały, zakładający dyżury rotacyjne aptek - informuje spółka.

Według szefostwa spółki "Juventa BP” nagłośnienie problemu całodobowych dyżurów aptecznych na terenie powiatu legionowskiego jest zagrywką polityczną, mającą związek z kandydowaniem do RP w nadchodzących wyborach samorządowych mgr Teresy Panek, właścicielki firmy "Spes Bp", która obecnie zadeklarowała uruchomienie całodobowych dyżurów w Legionowie w jednej ze swych aptek.

Więcej: http://gazetapowiatowa.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH