Lekarz informował, że „nie przyjmuje pacjentów z PiS". Został zwolniony z pracy

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   17-01-2018, 11:07

Lekarz informował, że „nie przyjmuje pacjentów z PiS". Został zwolniony z pracy Prezes NRL uznał, iż postępowanie lekarza może stanowić naruszenie zasad etyki lekarskiej (Fot. Archiwum)

Lekarz na drzwiach swojego gabinetu umieścił informację, że "nie obsługuje pacjentów z PiS". Przychodnia Panaceum w Rumi (woj. pomorskie), z którą współpracował lekarz rozwiązania z nim umowę. Sprawa została skierowana do Komisji Etyki Zawodowej.

Zarówno NZOZ Panaceum, jak i NFZ poinformowały, że sytuacja nie miała miejsca w przychodni, tylko prawdopodobnie w prywatnym gabinecie lekarza w Gdyni. Do wtorku 16 stycznia, według informacji na stronie NZOZ Panaceum w Rumi, dr Wojciech Wieczorek, specjalista I stopnia, przyjmował dzieci od lat 5 i dorosłych. - W związku z zaistniałą sytuacją Przychodnia Panaceum we wtorek zakończyła współpracę z dr. Wojciechem Wieczorkiem - poinformowała przychodnia na swojej stronie.

Prezes Wojskowej Izby Lekarskiej (WIL) w Warszawie dr Jan Sapieżko poinformował we wtorek PAP, że sprawa została skierowana do Komisji Etyki Zawodowej. Izbę o sprawie poinformował inny lekarz, też należący do WIL. - Komisja sprawę rozważy i najwyżej skieruje do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej - wyjaśnił Sapieżko. Jak ocenił, lekarzowi raczej nie grozi pozbawienie prawa wykonywania zawodu.

Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej WIL prof. Jan Błaszczyk powiedział we wtorek PAP, że na razie nic mu nie wiadomo o tej konkretnej sprawie. Poinformował, że za takie zachowanie grozi kara, począwszy od upomnienia i nagany, przez karę pieniężną, aż po częściowe zawieszenie prawa wykonywania zawodu.

Rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies poinformował natomiast PAP, że sprzęt przekazany przez WOŚP nie może być wykorzystywany komercyjnie, ponadto Fundacja nie przekazuje sprzętu medycznego prywatnym gabinetom.

Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza złożyła posłanka PiS Anna Sobecka - poinformowała asystentka posłanki. Posłanka zwróciła uwagę, że lekarz, działając jako funkcjonariusz publiczny, który nie dopełniając obowiązków wynikających z Kodeksu Etyki Lekarskiej, działa na szkodę interesu publicznego, a także prywatnego interesu chcących korzystać z opieki lekarskiej pacjentów. Szkoda ta polega na ograniczeniu możliwości równego dostępu do usług medycznych gwarantowanego konstytucyjnie - czytamy w przesłanym PAP zawiadomieniu.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH