Lekarz obiecał, a leki nie spływają do apteki?

PRAWO

Autor: orzeczenia.ms.gov.pl/ rynekaptek.pl   06-02-2017, 10:27

Lekarz obiecał, a leki nie spływają do apteki? Ta działalność ma niewiele wspólnego z etyką aptekarzy

Jeśli lekarz nie przygotuje listy leków, to sama wasza wizyta po 2 dniach sprawi że będzie mu głupio. Jak nie realizuje "umowy", to należy pójść do niego z odręczną listą przez niego napisaną i zapytać, co się dzieje, bo leki nie "spływają" do apteki - instruuje pracowników kierownik regionalny jednej z sieci aptek.

Sprawa sądowa farmaceutki, kierownika apteki, która wniosła sprawę początkowo o przywrócenie do pracy, a ostatecznie o zasądzenie na jej rzecz odszkodowania w związku z niezgodnym z prawem wypowiedzeniem warunków umowy o pracę w aptece należącej do sieci "Dr. M.", pokazuje mechanizmy działania na rynku aptecznym. przez innych kierowników aptek

Powodem jest zwolnienia były rzekome: niechęć i brak zaangażowania we współpracę z kierownikiem regionalnym. Co m.in. należało do obowiązków farmaceutki?

Czynności związane z promocjami marki własnej, ocena potencjału wszystkich przychodni lub prywatnych gabinetów w promieniu 1 km od apteki, wykonanie cenników, przesłanie danych związanych z aptekami konkurencji, wyznaczenie planu pracy z kontraktami, codzienne raportowanie parametrów pracy.

W uzasadnieniu pracodawca wskazywał, że apteka kierowana przez farmaceutkę realizowała niskie wyniki sprzedażowe. "Produktywność apteki nie zwiększała się mimo szeregu wskazówek oraz rozwiązań udzielanych powódce przez kierownika regionalnego. (...) Stosowanie się do wskazówek kierownika regionalnego przez innych kierowników aptek należących do sieci „Dr. M.” przynosiła efekty, gdyż wzrastała ilość pacjentów nabywających produkty w tych aptekach, co doprowadziło do wzrostu produktywności ww. aptek" - uzasadniał swoją decyzję.

Jak urobić lekarza
Przy okazji tej sprawy ujawniono korespondencję kierownika regionalnego z kierownikami aptek. Pokazuje ona mechanizm korumpowania lekarzy.
 
"Szanowni Państwo chciałbym, aby na najbliższe 2 tygodnie zaplanowali Państwo wizyty u lekarzy, z którymi współpracujecie trochę w inny sposób" - pisze kierownik regionalny i instruuje:

1. Proszę, aby pójść do lekarzy z pustymi kartami papieru, tzn. nie do końca pustymi, mają mieć tylko tabelkę z miejscem na 10 pozycji. Proszę wykorzystać tabelę którą mają Państwo w załączeniu.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH