Lekarzom płacą za nocny dyżur, aptekarzom nie

PRAWO

Autor: nowykurierplonski.pl/ rynekaptek.pl   05-02-2015, 09:00

Lekarzom płacą za nocny dyżur, aptekarzom nie

Powiat ma za zadanie zapewnić całodobowy dostęp do leków. Stosowną uchwałę radni Płońska podjęli podczas styczniowych obrad.

Aptekarze twierdzą, że takie działania są dla aptek jako podmiotów gospodarczych nieopłacalne.

Jedna z radnych proponowała, by nie narzucać harmonogramu dyżurów, tylko dlatego, że wymagają tego przepisy. Przeprowadźmy autentyczne konsultacje w lokalnych środowiskach aptekarskich, niech zainteresowani wypowiedzą się na ten temat zanim przyjmiemy prawo, które obowiązywać będzie w powiecie – mówiła radna przypominając, że w Płońsku działa Nocna Pomoc Lekarska.

– Lekarze za swój dyżur biorą pieniądze, a taki aptekarz, który dyżuruje dla idei, powinien mieć refundowane nocne dyżury.

- To specyficzny rodzaj działalności, więc samorząd powiatowy, stanowiąc rozkład pracy aptek ogólnodostępnych, nie może brać pod uwagę rachunku ekonomicznego, bo mówimy tu o dostępności świadczenia, które musi być zapewnione dla człowieka znajdującego się w potrzebie – stwierdził jednak Paweł Dychto, naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płońsku, wspominając, że Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie sugerowała konsultacje z miejscowymi aptekarzami.

Więcej: http://nowykurierplonski.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH