Leki odurzające z grupy II-N – czy farmaceuta może je dzielić?

PRAWO

Autor: OIA Lublin/rynekaptek.pl   07-05-2015, 11:25

Leki odurzające z grupy II-N – czy farmaceuta może je dzielić? Czy można dzielić leki zawierające środki odurzające z grupy II-N? (fot. Fotolia/PTWP)

Czy można dzielić leki zawierające środki odurzające z grupy II-N? Problem wyjaśniają eksperci Okręgowej Izby Aptekarskiej w Lublinie.

Zgodnie z § 19 rozporządzenia w sprawie recept lekarskich : Jeżeli nie przyczyni się to do zmiany gwarantowanej przez producenta jakości leku, a pacjent otrzyma lek oznakowany datą ważności i numerem serii w opakowaniu własnym apteki, osoba wydająca antybiotyk do stosowania wewnętrznego, lek przypisany w postaciach parenteralnych, lek posiadający kategorię dostępności „ Rpw” lub leki zawierające substancje psychotropowe z grup III-P i IV –P oraz leki zawierających środki odurzające z grupy II-N określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, dzieli ilość leku zawartą w opakowaniu, do ilości maksymalnie zbliżonej do ilości określonej na recepcie, jednak nie większej niż ilość określona przez osobę wystawiającą receptę; dzieleniu nie podlegają opakowania bezpośrednie.

Źródło: OIA Lublin

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH