Łódź: naruszeń zakazu reklamy aptek było ostatnio dużo

PRAWO

Autor: JMac./rynekaptek.pl   03-03-2016, 10:11

Łódź: naruszeń zakazu reklamy aptek było ostatnio dużo W Łodzi było bardzo dużo zgłoszeń naruszeń zakazu reklamy przez apteki

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Łodzi przeprowadził ostatnio ponad 190 postępowań w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi naruszenia przez apteki. Wydano, jak podały lokalne łódzkie media, 19 decyzji o ukaraniu właścicieli podmiotów.

- To nie były konkretne kontrole. Chodzi o postępowania, które rozpoczynamy i prowadzimy na podstawie konkretnych zgłoszeń. Najczęściej pochodzą one z informacji uzyskanych z izb aptekarskich - wyjaśnia Rynkowi Aptek łódzki inspektorat farmaceutyczny.

Według łódzkiej lokalnej prasy, kary nałożone na aptekarzy mogły przekroczyć 100 tys. zł. WIF w Łodzi nie posiada szczegółowych danych w formie gotowego zestawienia. Z naszych informacji wynika, że postępowań takich mogło być znacznie więcej.

Całkowity zakaz reklamy aptek obowiązuje od 1 stycznia 2012 roku. Znowelizowany przepis art. 94a ust. 1 PF stwierdza jedynie, że „nie stanowi reklamy informacja o lokalizacji i godzinach pracy apteki lub punktu aptecznego".

Za reklamę działalności apteki można uznać działalność polegającą na informowaniu i zachęcaniu do zakupu produktów leczniczych lub wyrobów medycznych w danej aptece, mającą na celu zwiększenie ich sprzedaży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH