LOIA: agitacja w przychodniach narusza prawo farmaceutyczne

PRAWO

Autor: LOIA/rynekaptek.pl   07-11-2016, 11:28

LOIA: agitacja w przychodniach narusza prawo farmaceutyczne Farmaceuta, który bez wiedzy kierownika reklamuje aptekę w placówce opieki zdrowotnej, narusza prawo.

Lubuska Okręgowa Rada Aptekarska uważa, że wysyłanie przez pracodawców personelu fachowego do przychodni lekarskich, celem reklamowania apteki i kierowania pacjentów do wskazanej apteki, narusza art. 94a Ustawy - Prawo Farmaceutyczne.

Zdaniem Izby, przedsiębiorca, jak i kierownik apteki, którzy świadomie naruszają zapisy ustawy prawa farmaceutycznego zakazujące reklamowanie aptek, nie powinni dalej prowadzić apteki.

Jak wskazuje Izba, art. 88 pkt 5 Ustawy - Prawo Farmaceutyczne precyzyjnie określa zadania kierownika apteki.

- Wszelkie dodatkowe polecenia zlecone do wykonania, muszą być zgodne z obowiązującym prawem i Kodeksem Etyki Aptekarza RP. Kierownik angażując się osobiście lub wysyłając pracownika apteki (magistra farmacji) do agitacji w przychodniach lekarskich, łamie prawo i naraża siebie, jak również pracownika, do poniesienia odpowiedzialności zawodowej przed Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej  - uważa LOIA.

Izba zwraca uwagę, że zasady zapisane w prawie oraz kodeksie, dotyczą również pracownika, który działa bez wiedzy kierownika apteki.

Natomiast za takie działania pozostałego personelu apteki (technika farmaceutycznego czyli pomocy aptecznej) - zdaniem Izby - odpowiada wyłącznie kierownik danej apteki.

Więcej: http://loia.zgora.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH