Lubelskie: mimo nielegalnego obrotu lekami apteki zachowają koncesje

PRAWO

Autor: dziennikwschodni.pl/rynekaptek.pl   16-08-2011, 11:40

Cztery apteki z województwa lubelskiego, w tym z Lublina, prowadziły nielegalny obrót lekami, w wyniku czego pacjenci mogli mieć do nich utrudniony dostęp. Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Lublinie uznał jednak, że nie pozbawi koncesji właścicieli tych aptek.

W połowie czerwca GIF zadecydował o przeprowadzeniu kontroli w aptekach podejrzanych o nielegalny handel lekami: sprzedawanie dużych ilości leków hurtowniom, które z kolei sprzedawały drożej leki za granicą.

Proceder miał miejsce w czterech aptekach na terenie województwa. Do czasu ostatecznego zakończenia kontroli Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny nie ujawni, o które dokładnie apteki chodzi. Nielegalny proceder dotyczył zarówno niewielkiej ilości aptek, jak i niewielkiej ilości leków. Dlatego urzędnicy poprzestali jedynie na upomnieniach, mających zapobiec w przyszłości takim sytuacjom.

Do nielegalnego obrotu lekami nakłaniali przedstawiciele farmaceutyczni. Apteki, które mogą prowadzić jedynie sprzedaż detaliczną, sprzedawały hurtowniom dużo większe ilości farmaceutyków, głównie leków przeciwzakrzepowych. Po kontrolach WIF, pacjenci będą mieli teraz pełen dostęp do leków.

Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH