Marek Brach: apteki zamieszane w nielegalny obrót lekami będą zamykane

PRAWO

Autor: radio.opole.pl, me / rynekaptek.pl   15-04-2015, 11:46

Marek Brach: apteki zamieszane w nielegalny obrót lekami będą zamykane Apteki uczestniczące w nielegalnym wywozie leków będą zamykane

Marek Brach Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Opolu informuje, że na Opolszczyźnie zamknięto dwie apteki, które stosowały odsprzedaż leków do hurtowni.

W ciągu pół roku osiągnięty przez te dwie placówki obrót to kilkanaście mln zł, podczas gdy średni miesięczny obrót aptek nie przekracza 150 tys. zł.

Zdaniem Marka Bracha, Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, gościa Radia Opole nie ma jednak ryzyka, że liczba aptek w wyniku niedostatecznej oferty zacznie się niebezpiecznie zmniejszać. - Z pokusy „dziwnych praktyk" odsprzedaży medykamentów do hurtowni korzystają przede wszystkim mniejsze apteki, które liczą na szybszy zysk – dowodził w rozmowie z dziennikarzami Radia Opole Marek Brach.

- Ok. 1/3 obrotu osiąganego przez hurtownie jest generowana poprzez odsprzedaż medykamentów za granicę, zyski są gigantyczne – szacuje Marek Brach.

Gość Radia Opole zastrzegł, że wprowadzone przez Sejm regulacje, dotyczące m.in. zakazu odsprzedaży leków z apteki do hurtowni, muszą zostać zaakceptowane przez Komisję Europejską, a to dość czasochłonna procedura.

Więcej: radio.opole.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH