Minister podpisał rozporządzenie o wzroście wynagrodzenia pielęgniarek

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   15-10-2015, 15:26

Minister podpisał rozporządzenie o wzroście wynagrodzenia pielęgniarek

Minister zdrowia podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym wynagrodzenia pielęgniarek i położnych mają wzrastać po 400 zł przez cztery lata.

Teraz pielęgniarki i położne apelują do ministra pracy i polityki społecznej o podwyżki w podmiotach mu podległych.

Rozporządzenie ministra zdrowia realizuje część porozumienia, jakie resort i Narodowy Fundusz Zdrowia podpisali z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych.

W piśmie opublikowanym na stronie resortu zdrowia minister Marian Zembala ocenia, że to rozporządzenie "kończy 10-letnią batalię o poprawę pozycji pielęgniarki i położnej w naszym kraju, w aspekcie nie tylko zawodowym, ale także ekonomiczno-medycznym". Zembala podziękował środowisku pielęgniarskiemu za "odpowiedzialny i rozważny dialog, uwzględniający dobro chorych, jako nadrzędne, ale i możliwości finansowe państwa".

Porozumienie zakłada, że wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych zatrudnionych u świadczeniodawców posiadających umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (z wyłączeniem podstawowej opieki zdrowotnej) nastąpi od 1 września br. Kolejny wzrost wynagrodzeń dla tej grupy zawodowej (o 400 zł co roku) przewidziano kolejno na: 1 września 2016 r., 1 września 2017 i 1 września 2018 r.

Przypominamy, że w ślad za decyzją ministra zdrowia o podwyższeniu pensji pielęgniarek, o podobne podwyżki upominają się inni pracownicy medyczni, w tym farmaceuci aptek szpitalnych.

"W imieniu samorządu zawodu farmaceutów pracujących w aptekach szpitalnych, zakładowych i działach farmacji szpitalnej, zgłaszam stanowczy protest przeciwko kolejnemu uprzywilejowywaniu (wzrostu uposażenia) tylko jednej grupy zawodowej, z pominięciem innych grup zawodowych, bardzo ważnych ze względu na prawidłowe sprawowanie opieki nad pacjentem, w tym grupy zawodowej farmaceutów szpitalnych” – napisał Marek Jędrzejczak, wiceprezes NRA, w liście skierowanym do ministra zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH