Mobbing w resorcie zdrowia? Minister reaguje zawiadomieniem do SC

PRAWO

Autor: RZ/ rynekaptek.pl   13-04-2015, 13:14

Mobbing w resorcie zdrowia? Minister reaguje zawiadomieniem do SC W Ministerstwie Zdrowia był stosowany mobbing?

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zawiadomił szefa Służby Cywilnej Claudię Torres-Bartyzel o możliwości naruszenia praw pracowniczych przez dyrektora generalnego MZ - poinformował Krzysztof Bąk, rzecznik ministra.

Rzecznik wyjaśnił, że w przypadku, kiedy zarzuty dotyczą dyrektora generalnego, sprawą zajmuje się Szef Służby Cywilnej. Jednak Bartosz Arłukowicz zwrócił się do Marcina Antoniaka, dyrektora generalnego, o złożenie stosownych wyjaśnień.

"W związku z zarzutami dotyczącymi naruszenia praw pracowniczych i stosowania przemocy psychicznej wobec pracowników urzędu przez dyrektora generalnego Marcina Antoniaka, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył zawiadomienie do Szefa Służby Cywilnej Claudii Torres-Bartyzel o możliwości naruszenia praw pracowniczych przez dyrektora generalnego Ministerstwa Zdrowia i zwrócił się z prośbą o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w trybie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz.U. z 2014 r. poz. 1111, z późn. zm.)" - informuje rzecznik ministra w odpowiedzi wysłanej do portalu rynekzdrowia.pl.

Rzecznik ministra zaznaczył, że ze względu na charakter sprawy konieczne jest jej wyjaśnienie i ustalenie, czy faktycznie zostały popełnione czyny stanowiące naruszenie obowiązków członka korpusu służby cywilnej.

Sprawę domniemanego mobbingu w MZ nagłośniło wspólne śledztwo dziennikarzy Faktu i TVN Uwaga! Z informacji, do których dotarli reporterzy, wynika że już w 2014 r. Joanna Koczaj-Dyrda prosiła o pomoc ministrów, szefa służby cywilnej, a nawet prokuraturę. Nie doczekała się reakcji. Dlatego postanowiła działać. Po liście ws. mobbingu od razu zgłosiło się do niej kilkanaście osób, które dołożyły swoje zarzuty - utrzymuje Fakt.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH