"Moim celem jest dbałość o dobro pacjenta"

PRAWO

Autor: Piotr Rykowski/ rynekaptek.pl   03-08-2016, 13:05

"Moim celem jest dbałość o dobro pacjenta" Piotr Rykowski idzie do sądu

Mój udział w postępowaniu konkursowym na stanowisko GIF wiązał się m.in. z zamiarem skutecznego zwalczenia braku dostępu do leków dla pacjentów. Niezrozumiałym jest dla mnie fakt rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na mój temat - pisze Piotr Rykowski i kieruje sprawę do sądu.

Informację przekazaną przez autora pisma, Piotra Rykowskiego, publikujemy w całości:

"W związku z oszczerczymi, nieprawdziwymi informacjami, naruszającymi moje dobre imię, opublikowanymi w dzienniku Fakt, dotyczącymi mojej osoby jako ówczesnego kandydata na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego, zwróciłem się z żądaniem do autora artykułów Radosława G. o stosowne  sprostowanie nieprawdziwych informacji w terminie do dnia 29.07.2016r.

W związku z brakiem reakcji autora artykułów w dniu 01.08.2016r. złożyłem akt oskarżenia w postępowaniu karnym przeciwko Radosławowi G. Wniosłem także o zasądzenie tytułem nawiązki kwoty 10 000,00 zł na rzecz fundacji zajmującej się niesieniem pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi, która jako organizacja pożytku publicznego od wielu lat działa we Wrocławiu.

Niezrozumiałym jest dla mnie fakt tak bezpardonowego i agresywnego ataku, z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji pochodzących najprawdopodobniej bezpośrednio od, lub z kręgu zbliżonego do wymienianych w artykule instytucji państwowych.

Nieprawidłowości w eksporcie, imporcie i obrocie lekami w ogóle nawarstwiają się od wielu lat. Stoją za nimi potężne grupy interesów; m.in. hurtowników i koncernów, które czerpią z ww procederu wielomilionowe, nienależne korzyści. Proceder rozrósł się do gigantycznych rozmiarów wobec braku reakcji, zaniechań, a nawet przyzwolenia pewnych grup urzędników. Dotychczasowa postawa i decyzje niektórych urzędników przyczyniły się do tego , że patologie w powyższym zakresie uzyskały wymiar systemowy i powszechny.

Aktualnie podejmowane są próby quasi rozliczenia patologii, zdecydowanie nieadekwatne, bagatelizujące proceder i odpowiedzialność uczestników, skupiające się przede wszystkim na najmniej istotnych obszarach. Uczestnicy procederu i najprawdopodobniej powiązani z nimi urzędnicy wydają się nadal ochraniać stworzony system i utrudniać rozliczenie zachowań oraz odzyskanie wyprowadzonych wielomilionowych kwot z budżetu państwa.

Z tego powodu, tym bardziej bolesnym i niezrozumiałym jest fakt bezprecedensowego ataku, którego padłem ofiarą. Mój udział w postępowaniu konkursowym na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego wiązał się m.in. z zamiarem skutecznego zwalczenia braku dostępu do leków dla pacjentów. W całej mojej pracy zawodowej moim celem była, jest i pozostanie dbałość o dobro pacjenta, co mogą potwierdzić nie tylko pacjenci indywidualni , ale także liczne organizacje pacjentów".

Piotr Rykowski

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH