Można przekształcić swoją spółkę w inną spółkę prawa kapitałowego?

PRAWO

Autor: GOIA/ rynekaptek.pl   19-07-2017, 10:42

Można przekształcić swoją spółkę w inną spółkę prawa kapitałowego? Prawnik wyjasnia zasady nowelizacji prawa farmaceutycznego

Podczas konferencji zorganizowanej przez Pomorską Izbę Adwokacką oraz Gdańską OIA, farmaceuci mogli pytać o zmiany w prawie farmaceutycznym. Padły m.in. takie pytania: Czy mogę przekształcić swoją spółkę? Czy mogę sprzedać swoją aptekę?

Odpowiedzi na powyższe pytania udzielił Piotr Sędłak, radca prawny Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej.

Czy po wejściu w życie małej nowelizacji prawa farmaceutycznego można przekształcić swoją spółkę w inną spółkę prawa kapitałowego?

- Zalecałbym tu daleko idącą ostrożność. Przewidywany zapis art. 104 ust. 1 pkt 4 prawa farmaceutycznego w zasadzie wyklucza możliwość przekształcania spółek prowadzących apteki w inny podmiot niż spółka jawna lub partnerska składająca się z farmaceutów - odpowiada prawnik.

Co do zasady takie przekształcenia są wyłączone.

Czy mogę przekształcić swoją spółkę?
Czy mogę sprzedać swoją aptekę?
Czy moje dzieci mogą odziedziczyć aptekę?

Konferencja odbyła się 19 czerwca 2017 roku.

Więcej: www.goia.pl



Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.