MSW: na Śląsku zatrzymano organizatora rozprowadzania "Mocarza"

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   14-07-2015, 15:14

MSW: na Śląsku zatrzymano organizatora rozprowadzania "Mocarza" Zatrzymano głównego dystrybutora "Mocarza"

Na Śląsku zatrzymano osobę, która była głównym organizatorem rozprowadzania narkotyku o nazwie "Mocarz" - poinformował we wtorek, 14 lipca wiceszef MSW Grzegorz Karpiński na specjalnej konferencji prasowej poświęconej zwalczaniu dopalaczy.

Karpiński powiedział, że "ze względu na skalę tego zjawiska" m.in. w MSW, MF, GIS, UOKiK powołani zostaną pełnomocnicy, których zadaniem będzie bieżąca koordynacja wszystkich służb i inspekcji w zakresie zwalczania zjawiska dopalaczy.

"Ich rola będzie polegała na tym, żeby być tymi, którzy na bieżąco współpracują, informują i koordynują pozostałe inspekcje i służby w zakresie zwalczania zjawiska handlu dopalaczami" - powiedział Karpiński.

GIS uruchomił specjalną infolinię - 800 060 800 - gdzie można zasięgnąć wszelkiej informacji dotyczących negatywnych skutków, możliwości leczenia, jak również przekazywać informacje, które mogą ułatwić organom ścigania dotarcie do potencjalnych sprawców tego procederu.

W prowadzonym na Śląsku postępowaniu dotyczącym dopalaczy policja zatrzymała dotąd 13 osób. Większość z nich miała już wcześniej konflikty z prawem. Główny organizator dystrybucji "Mocarza" w chwili zatrzymania miał ten środek przy sobie. Zatrzymywano go z tym specyfikiem i wcześniej, ale wtedy "Mocarz" nie był jeszcze nielegalny - podkreślił wiceszef KGP, nadinsp. Mirosław Schossler.

Według Schosslera wszystko wskazuje, że ta grupa miała charakter zorganizowany (wtedy grozi surowsza odpowiedzialność - PAP) i że działała nie tylko w Katowicach.

Jak dodał, na terenie całego kraju trwają szeroko zakrojone działania policji, w które zaangażowani są funkcjonariusze Centralnego Biura śledczego Policji i pionów zwalczania przestępczości narkotykowej. W sumie to 1,5 tys. osób.

Schossler poinformował, że policja ściśle współpracuje z Interpolem i Europolem. "Działamy tutaj na poziomie wymiany operacyjnej i na najbliższe dni pewnie przygotujemy działania, które wykroczą poza teren naszego kraju" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH