MZ: ceny krwi utrzymane na poziomie 2016 roku

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   13-06-2016, 09:45

MZ: ceny krwi utrzymane na poziomie 2016 roku

Resort zdrowia przedstawił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2017 roku.

Ustalając wysokość opłat za krew i jej składniki w 2017 r., dokonano analizy wysokości ponoszonych przez jednostki organizacyjne publicznej służby krwi kosztów - uzasadnia politykę cenową w odniesieniu do krwi resort zdrowia.

Analiza danych wykazała brak podstaw do wzrostu wysokości opłat za krew i jej składniki w 2017 r. Jednakże za utrzymaniem wysokości opłat za krew i jej składniki na poziomie z 2016 r., pomimo odnotowania w 2015 r. deflacji w wysokości 0,9%, przemawia m.in. fakt podpisania, w 2015 r., porozumienia pomiędzy środowiskiem pielęgniarek i położnych a Ministrem Zdrowia powodujący wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek.

Specyfika RCKiK powoduje, że przy wykonywaniu tych samych czynności zatrudnione są zarówno pielęgniarki, jak również inny personel, np. diagności laboratoryjni, technicy. Istnieje zatem ryzyko konieczności wzrostu wynagrodzeń, pozostałych grup zawodowych zatrudnionych w RCKiK, a w szczególności wykonujących te same czynności co pielęgniarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH