MZ: informacja o wyrobach tytoniowych to furtka do reklamy. Będzie zlikwidowana

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   08-03-2016, 13:10

MZ: informacja o wyrobach tytoniowych to furtka do reklamy. Będzie zlikwidowana

We wtorek (8 marca) po 11.30. rozpoczęło się posiedzenie rządu. Ministrowie zajmują się m.in. przepisami wprowadzającymi zakaz sprzedaży e-papierosów osobom poniżej 18. roku życia.

Ministrowie zajmują się także projektem nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, który wdraża dyrektywę unijną z kwietnia 2014 r. dotyczącą produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych. Poprzednia dyrektywa z maja 2001 r. traci moc w maju br.

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu sprzedawania e-papierosów młodzieży poniżej 18. roku życia. W miejscach sprzedaży będą musiały pojawić się ostrzeżenia tekstowe, tak jak w przypadku "tradycyjnych" wyrobów tytoniowych. Ograniczone mają też zostać miejsca palenia elektronicznych papierosów.

Jedną z istotnych zmian wynikających z projektowanej nowelizacji jest wykreślenie z przepisów możliwości przekazywania konsumentom "informacji o wyrobach tytoniowych", która obecnie - jak ocenia Ministerstwo Zdrowia - jest wykorzystywana jako furtka do reklamy w punktach sprzedaży wyrobów tytoniowych. W ten sposób przedsiębiorcy łamią obowiązujące przepisy dotyczące zakazu reklamy wyrobów tytoniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH