MZ łagodzi przepisy DPD. Jest projekt zmian

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   25-04-2016, 09:06

MZ łagodzi przepisy DPD. Jest projekt zmian

Opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD). Nowelizacja przewiduje złagodzenie niektórych wymagań DPD przed okresem ich wejścia w życie, który upływa 20 czerwca.

Rozporządzenie stanowi nowelizację rozporządzenia ministra zdrowia z 13 marca 2015 r. w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz. U. 2015 r. poz. 381 oraz z 2016 r. poz. 361).

Określa ono wymagania Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej dotyczące przedsiębiorców prowadzących działalność polegającą na obrocie hurtowym produktami leczniczymi (…), w oparciu o wytyczne Komisji Europejskiej z dnia 5 listopada 2013 r. w sprawie dobrej praktyki dystrybucyjnej dotyczącej produktów leczniczych do stosowania u ludzi.

Nowelizacja przewiduje złagodzenie niektórych wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej przed okresem ich wejścia w życie, który upływa z dniem 20 czerwca 2016 r. Projektowane zmiany są podyktowane zgłaszanymi przez środowisko wątpliwościami związanych z prawidłową interpretacją przepisów rozporządzenia, jak też wynikają z analizy skutków wprowadzenia niektórych wymagań przewidzianych w obowiązującym rozporządzeniu.

Złagodzono wymagania, które nie miały przełożenia na zapewnienie jakości obrotu hurtowego, a dodatkowo nie były zgodne z wytycznymi UE. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i jest zgodny z ich uzasadnionymi wnioskami.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH