MZ ma na uwadze kwestię utylizacji leków likwidowanej apteki

PRAWO

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   22-12-2016, 10:05

MZ ma na uwadze kwestię utylizacji leków likwidowanej apteki W resorcie trwają prace nad zmianami w prawie farmaceutycznym

Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia prowadzone są prace nad zmianą ustawy Prawo farmaceutyczne. Jednym z zagadnień jest również kwestia utylizacji leków, w przypadku gdy apteka jest likwidowana - przyznaje wiceminister zdrowia.

- Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia prowadzone są prace nad zmianami w prawie farmaceutycznym. Zajmuje się tym powołany przez ministra zdrowia Zespół do spraw opracowania projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne - przypomina dr Krzysztof Łanda.

Dodaje: - Jego zadaniem jest dokonanie analizy przepisów ustawy pod kątem zmian wynikających z bieżących potrzeb prawidłowego stosowania prawa i jego spójności z prawem Unii Europejskiej. W ramach tych prac analizie podlegają także wszystkie spływające do resortu uwagi i postulaty. Jednym z zagadnień jest również kwestia utylizacji leków, w przypadku gdy apteka jest likwidowana.

Wiceszef resortu przypomina również, iż swoje stanowisko w tej sprawie przekazała Naczelna Rada Aptekarska: - Jej głos jako przedstawiciela samorządu aptekarskiego jest przez nas szczególnie analizowany.

W momencie, gdy opracowywany projekt ustawy będzie gotowy, będzie przedłożony do konsultacji i będzie można zgłaszać uwagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH