MZ nie chce ujawnić wszystkich skutków ustawy refundacyjnej?

PRAWO

Autor: NIL/ rynekaptek.pl   09-02-2015, 16:15

MZ nie chce ujawnić wszystkich skutków ustawy refundacyjnej?

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz zwrócił się się do Ministra Zdrowia z pytaniem o termin przygotowania przez resort zdrowia sprawozdania z wykonania ustawy o refundacji leków wraz z oceną skutków jej stosowania.

"W myśl art. 84 tej ustawy podsumowanie takie powinno zostać przedłożone Sejmowi przez Radę Ministrów po upływie 2 lat od wejścia w życie ustawy. Termin powyższy upłynął z dniem 1 stycznia 2014 roku. Potrzebę pilnego przygotowania i zaprezentowania społeczeństwu ww. dokumentu podnosiłem kilkukrotnie w korespondencji prowadzonej w 2014 r. z Sekretarzem Stanu Ministerstwa Zdrowia Panem Igorem Radziewicz-Winnickim. Korespondencja ta nie przyniosła jak widać żadnych efektów, do dziś nie przedstawiono bowiem Sejmowi ww. sprawozdania" - pisze szef NRL.

Jak zauważa, "roczna zwłoka w przygotowaniu ww. sprawozdania może być odczytywana jako niechęć ujawniania wszystkich skutków wprowadzenia ustawy refundacyjnej w życie. Bez względu na to, jakie są powody tej zwłoki, podkreślić należy, iż stanowi ona niedopuszczalne i rażące naruszenie art. 84 ustawy".

"Wobec powyższego oczekuję, że Pan Minister, w poczuciu odpowiedzialności za społeczne skutki wprowadzenia ustawy refundacyjnej, doprowadzi do niezwłocznego przedstawienia opinii publicznej rzetelnej i rzeczowej analizy wykonania oraz skutków tej ustawy - pisze dr Hamankiewicz.

Więcej: http://www.nil.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH