MZ o lekach, które pielęgniarka może podać w nagłych sytuacjach

PRAWO

Autor: RCL/rynekaptek.pl   15-07-2016, 13:25

MZ o lekach, które pielęgniarka może podać w nagłych sytuacjach MZ konsultuje projekt rozporządzenia w sprawie świadczeń udzielanych samodzielnie przez pielęgniarkę i położną

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia MZ w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną samodzielnie bez zlecenia lekarskiego.

Projektowane rozporządzenie zawiera m.in. zmianę przepisu paragrafu 3 w zakresie katalogu medycznych czynności ratunkowych wykonywanych samodzielnie bez zlecenia lekarskiego przez pielęgniarkę systemu oraz zmianę załącznika nr 2 – wykaz produktów leczniczych podawanych pacjentowi przez pielęgniarkę doraźnie w nagłych wypadkach bez zlecenia lekarskiego.

Ponadto zgodnie z paragrafem 7 w związku z samodzielnym wykonywaniem świadczeń leczniczych pielęgniarka i położna jest uprawniona do podawania pacjentowi bez zlecenia lekarskiego produktów leczniczych zamieszczonych w wykazie stanowiącym załącznik nr 3 do rozporządzenia.

Jak podaje resort przedkładany projekt rozporządzenia był poprzedzony rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 listopada 2007 r, w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną samodzielnie bez zlecenia lekarskiego

Projektowana regulacja nie jest objęta prawem Unii Europejskiej.

Uwagi do projektu można zgłaszać w terminie do 16 sierpnia br. 

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE