MZ o opłatach za zgłoszenia wyrobów medycznych

PRAWO

Autor: MZ/rynekaptek.pl   20-06-2011, 12:17

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt regulacji zmieniającej rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za zgłoszenia i powiadomienia dotyczące wyrobów oraz wysokości opłaty za wydanie świadectwa wolnej sprzedaży.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, rozporządzenie reguluje wysokość opłaty za wyrób medyczny lub wyposażenie wyrobu medycznego wykonane na zamówienie w sposób odmienny od pozostałych wyrobów medycznych  wytwarzanych seryjnie.

Wysokość opłaty za jeden zgłaszany wyrób medyczny niebędący wyrobem wykonanym na zamówienie zostaje ustalona na 300 zł. Wysokość opłaty za jeden zgłaszany wyrób medyczny będący wyrobem wykonanym na zamówienie zostaje ustalona na 30 zł.

Jak informuje MZ przepisy projektu rozporządzenia będą miały wpływ na polskich wytwórców wyrobów wykonywanych na zamówienie - protetyków dentystycznych, ortopedycznych i innych, oraz na Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Według resortu rozporządzenie wpłynie korzystnie na konkurencyjność małych przedsiębiorstw.

Projekt rozporządzenia został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 17 czerwca. Termin zgłaszania uwag upływa 30 czerwca.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH